Závěrečný klubový turnaj čtyřher


Není to tak dávno, kdy jsme zahajovali letní tenisovou sezónu a již je tu její závěr. V naší termínové listině je uveden termín závěrečného klubového turnaje čtyřher na sobotu dne 30.9.2017.

S ohledem na svátek ve čtvrtek dne 28.9.2017 a možného využití 4 denního volna k návštěvě chat a chalup přesunujeme tento závěrečný klubový turnaj čtyřher již na

 

sobotu dne 23. 9. 2017

 

tak, aby se tohoto turnaje mohl zúčastnit co největší počet našich členů.

Podrobné informace jsou uvedeny na vývěsce ve vestibulu budovy, kde jsou i přihláškové archy a na vývěsce pod schody. Každý zájemce o účast na tomto závěrečném turnaji se napíše do seznamu jednotlivců a teprve potom se případně zapíše do příslušného seznamu předem dohodnutých dvojic dle stanovených kriterií. Zápis do seznamu jednotlivců je nutný kvůli zajištění optimálního množství občerstvení i věcných cen.

Těšíme se na Vás při tomto tradičním ukončení letní tenisové sezóny.

 

V Poděbradech dne 6.9.2017

 

Za TJ LTC Poděbrady z.s.

 

Ing.Vladimír Vrchota

 

Václav Zítko

 

Závěrečný klubový turnaj čtyřher

obecně

Vždy na závěr letní sezóny se uskuteční na počátku října "závěrečný turnaj čtyřher" kterého se mohou zúčastnit naši členové včetně závodních hráčů. Vedení klubu vždy připraví kvalitní občerstvení včetně grilovaného prasátka. Obvykle je vysoká účast našich členů s počtem kolem 40 hráčů. Účastníci jsou rozdělení do skupin a hraje se nejprve ve skupinách a potom i o umístění na čas.

konkrétně

Na závěr letošní letní tenisové sezóny 2017 se tedy opět uskutečnil závěrečný klubový turnaj čtyřher, kterého se zúčastnilo podobně jako vloni  38 členů a hostů, tj. 19 dvojic (účast má klesající tendenci). Pro zramění tentokrát se turnaje nezúčastnil   nynější starosta Města Poděbrady PhDr. L. Langr, který se přišel podívat.Turnaj proběhl, jak už se stalo tradicí, za pěkného slunečného počasí dopoledne při teplotě 15 stupňů. Odpoledne se však obloha zatáhla a turnaj se dohrával za trvalého deště. Turnaj byl organizačně velmi dobře zvládnut. Řídíl jej zkušený organizátor V.Zítko. Poděkování patří týmu okolo pí ing. Pochmannové za výborně zvládnuté občerstvení a také M.Lebedovi a  jeho týmu  za velice chutně opečené vepřové masíčko. A dále poděkování patří i  Vl.Vrchotovi za zajištění věcných cen a dalších záležitostí. Závěr turnaje včetně vyhodnocení a příslušného občerstvení proběhl pod střechou a pod slunečníky na terase.

Celý turnaj se hrál jako obvykle na časový limit 20 minut, nejprve ve 4 skupinách, z nichž ve 3 skupinách bylo 5 dvojic          a v jedné skupině byly 4 dvojice. Poté turnaj pokračoval znovu a to v 5 skupinách, když do finálové skupiny postoupili vítězové skupin atd. Z uvedeného vyplývá,  že až na poslední dvojice ve skupinách každá dvojice absolvovala 7 utkání při   20 min. to představuje 2 hod.a 20 min. strávených na dvorci.

Do finálové skupiny se probojovaly dvojice Jiří Kolařík-Michal Tomáš, Martin Vocásek-Martin Vocásek ml., Jan Soukup-Jan Soukup ml. a Martin Hurych-Jiří Hurych.

Po velkých bojích bez porážky se nakonec vítězem po roční pauze stala dvojice Martin Vocásek-Martin Vocásek ml.

Poslední, závěrečné finálové utkání se dohrálo v 15:30 hodin.

Za sobotu bylo odehráno celkem 36 utkání v základních skupinách a 27 utkání ve skupinách o umístění. Žádné utkání nebylo skrečováno. Nejstaršími účastníky byli J.Zvěřina a Z.Karbulka a nejmladším účastníkem byl 11-ti letý Jiří Hurych. který již vítězí na turnajích mladších žáků.

Všichni účastnici obdrželi drobné věcné ceny (výrobky firmy Prince a  čokoládové pochutiny). Dvojice, které se umístily na prvních 3 místech obdržely medaile, vítězové potom obdrželi vkusné pohárky obojí od společnosti Sport Forte, kvalitní vína     a putovní pohár naplněný šampaňským. Dvojice na posledních místech obdrželi tenisové míče, aby se dobře připravily na další ročník klubovéhio turnaje čtyřher.

A nyní již konečné umístění jednotlivých dvojic:

1.  M.Vocásek, M.Vocásek ml.                                     11.  A.Kroulíková, P.Bažant

2.  J.Kolařík, M.Tomáš                                                12.  J.Vaněk, Z.Tomek

3.  J.Hurych, M.Hurych                                               13.   T.Kalužík, L.Němcová

4.  J.Soukup, J.Soukup                                               14.   M.Vanek, Vl.Šebesta

5.  I.Novotná, L.Sochor                                              15.   L.Klozová, P.Molič

6.  Š.Klíma, J.Šebová                                                 16.  J.Zvěřina, M.Pravcová

7.  A.Klíma, K.Sekereš                                               17.  P.Podkonický, P.Rudajev

8.  Z.Karbulka, Z.Votík                                               18.  P.Pech, T. Pechová

9.  Z.Hnízdil, J.Vašíček                                               19.    R. Vrchotová, Vl. Vrchota

10. L.Kováč, Vl.Jiroušek

 

V Poděbradech dne 24. 9.2017

Zpracoval: Václav Zítko

 

© LTC Poděbrady