Rekreační tenis

 

Pokud jde o rekreační tenis, tak v klubu panuje čilý ruch nejen v důsledku soutěžních utkání a všech souvisejících akcí, ale     v průběhu sezóny se na antukových dvorcích odehrávají "lité boje" rekreačních hráčů. Tito rekreační hráči tvoří většinu členské základny klubu.

V letním období dopoledne jsou tenisové dvorce zaplněny rekreanty, dovolenkáři a důchodci, k večeru se potom zaplní tenisovými nadšenci značně rozdílného věku. Není neobvyklé, že vedle tenistů školou povinných hrají "dědci", kterým je přes 60 let. i více let.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Liga neregistrovaných

obecně

Člen zdejšího klubu V.Zítko byl také u zrodu "ligy neregistrovaných" - dlouhodobé soutěže tenistů Nymburska. Ta se rozrostla v průběhu několika let do dnešní podoby, kdy měla již tři výkonnostní skupiny - ligy, ve kterých hrálo  24 družstev.               S ohledem na rozsáhlost akcí mají své velice kvalitní webové stránky a to dokonce dvoje. Můžete si je otevřít na www.tenisnymburk-liga.borec.cz, které jsou řídící a dále www.tenisnymburk-liga.wz.cz , které jsou výhradně výsledkové. Soutěž je určena jen pro neregistrované tenisty. Začíná se hrát začátkem května, mistrovská utkání končí v srpnu a poté následuje závěrečný turnaj čtyřher začátkem září, kdy je v Nymburce posvícení.

Soutěže se můžete zúčastnit i vy. Podmínky, kontakty, výsledky i další podrobnosti, včetně fotografií si prohlédněte na výše uvedených webových stránkách.

Soutěž má za sebou již 16 ročníků (hraje se od roku 2001) a po trochu klopotných začátcích bylo do ní  zapojeno  24 družstev ve třech výkonnostních skupinách (I. II. a III. liga). V roce 2013 došlo k poklesu družstev na 19, v roce 2015 to již bylo 14 družstev a dvě výkonnostní skupiny (ligy). Sb tpvr 2016 to bylo opět 14 družstev.Jde o otevřenou akci a s ohledem na systém hry lze hrát Ligu neregistrovaných i s minimem hráčů (2 hráči stačí!). Jediné podmínky jsou nebýt registrovaný jako závodní hráč a souhlasit s podmínkami soutěže (Soutěžním řádem), které jsou víc než přijatelné. Pro rok 2017 je možné vytvořit další družstvo a družstvo mohou tvořit nejenom muži, ale i ženy. Stačí jenom sledovat webové stránky ligy neregistrovaných         a v dubnu 2017 se dostavit na schůzku zástupců tenisových družstev a uhradit příslušný vklad. Problém spočívá v tom, že hlavní organiziátor ing. Jiří Steklý zestárl a zatím se nenašel pokračovatel, takže hrozí, že tato zajímavá soutěž tenistů skončí  u 16.ročníku.

konkrétně

Náš klub byl zapojen do "ligy neregistrovaných" 2 družstvy. Od roku 2013 B družstvo  se nepřihlásilo do soutěže II.ligy. kterou hrálo, takže od tohoto roku nás reprezentovalo pouze 1 družstvo.

Ale neustále se zlepšující tenisový nadšenec Pavel Bažant vytvořil družstvo z mladších hráčů pod hlavičkou Kompakt Poděbrady, kteří změnili v roce 2015 název na TJ LTC Poděbrady a byli v roce 2016 úspěšní.

A družstvo I.liga

za rok 2015 skončilo na  posledním 8.místě s 8 body a skore 7:28, když dosáhlo pouze 1 vítězství. Hlavními a jedinými oporami družstva byli L.Sochor a I.Kavka, kteří bohužel stárnou a mladí se neobjevují. A tak toto družstvo se již nepříhlásilo do soutěže za rok 2016.

B družstvo II.liga

Družstvo ve složení P.Bažankt, L.Knapp, R.Nezval a v závěru soutěže T.Serbus za 6 utkání 4x vyhrálo a skončilo na 2.místě se skore 19:11 a 10 bodů. Oporami družstva byl ziejména L.Knapp z 9 utkáiní zvítězil v 7 utkáních (úspěšnost 77,8%) a T.Serbus ze 3  utkáních docílil 3 vítězství (úspěšnost 100%).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Závěrečný klubový turnaj čtyřher

obecně

Vždy na závěr letní sezóny se uskuteční na počátku října "závěrečný turnaj čtyřher" kterého se mohou zúčastnit naši členové včetně závodních hráčů. Vedení klubu vždy připraví kvalitní občerstvení včetně grilovaného prasátka. Obvykle je vysoká účast našich členů s počtem více než 50 hráčů. Účastníci jsou rozdělení do skupin a hraje se nejprve ve skupinách a potom i o umístění na čas.

konkrétně

Na závěr letošní letní tenisové sezóny 2016 se tedy opět uskutečnil závěrečný klubový turnaj čtyřher, kterého se zúčastnilo podobně jako vloni pouze 38 členů a hostů, tj. 19 dvojic (účast má klesající tendenci). Tentokrát se turnaje zúčastnil i nynější starosta Města Poděbrady PhDr. L.Langr, který odehrál turnaj ve trojici. Turnaj proběhl, jak už se stalo tradicí, za nádherného  podzimního, slunečného počasí při teplotě 25 stupňů C a byl organizačně velmi dobře zvládnut. Řídíl jej zkušený organizátor M. Herda. Poděkování patří týmu okolo pí ing. Pochmannové za výborně zvládnuté občerstvení a také M.Lebedovi a jeho týmu  za velice chutně opečené vepřové masíčko. A dále poděkování patří i M. Herdovi a Vl.Vrchotovi za zajištění reprodukované hudby. Závěr turnaje včetně vyhodnocení a příslušného občerstvení s hudbou proběhl před budovou v našem areálu.

Celý turnaj se hrál jako obvykle na časový limit 20 minut, nejprve ve 4 skupinách, z nichž ve 3 skupinách bylo 5 dvojic          a v jedné skupině byly 4 dvojice. Poté turnaj pokračoval znovu a to v 5 skupinách, když do finálové skupiny postoupili vítězové skupin atd. Z uvedeného vyplývá,  že až na poslední dvojice ve skupinách každá dvojice absolvovala 7 utkání při 20 min. to představuje 2 hod.a 20 min. strávených na dvorci.

Do finálové skupiny se probojovaly dvojice A.Klíma-Š.Klíma, J.Prokop-P.Fliedr, P.Bažant-J.Kolařík, M.Hurych-J.Hurych. Po velkých bojích s  jednou porážkou  se nakonec vítězem stala dvojice Pavel Bažant-Jiří Kolařík.

Poslední, závěrečné finálové utkání se dohrálo v 16:00 hodin a tento úspěšný turnaj tak skončil ještě za svitu zapadajícího sluníčka.

Za sobotu bylo odehráno celkem 42 utkání v základních skupinách a 27 utkání ve skupinách o umístění. Žádné utkání nebylo skrečováno. Nejstarším účastníkem byl Václav Zítko a nejmladším účastníkem byl 10-ti letý Jiří Hurych. který již vítězí na turnajích mladších žáků.

Všichni účastnici obdrželi drobné věcné ceny (výrobky firmy Prince a čokoládové pochutiny). Dvojice, které se umístily na prvních 3 místech obdržely medaile, vítězové potom obdrželi vkusné pohárky obojí od společnosti Sport Forte, kvalitní vína     a putovní pohár naplněný šampaňským, další dvojice v pořadí obdržely ručníky.

A nyní již konečné umístění jednotlivých dvojic:

1.  P.Bažant, J.Kolařík                                                 11.  I.Novotná, M. Trajhan

2.  A.Klíma, Š. Klíma                                                   12.  R. Kostinek, S.Kostinková

3.  J. Hurych, M. Hurych                                              13.   L. Langr,P. Čapková, K. Sekereš

4.  J. Prokop, P. Fliedr                                                 14.   Z. Tomek, J. Vaněk

5.  M.Vocásek, M. Vocásek                                          15.   D. Vocáskováí, P., Pařík

6.  A. Štroblová, J. Doležal                                          16.   L. Němcová, V. Zítko

7.  A. Kroulíková, M. Tomáš                                        17.   M. Vaněk, Vl. Šebesta

8.  J. Šebová, L. Sochor                                             18.    R. Vocásková, M. Pavlíček

9.  J. Soukup, J. Soukup                                             19.    R. Vrchotová, Vl. Vrchota

10.T. Pechová, P. Pech

 

V Poděbradech dne 3.10.2016

Václav Zítko - sekretariát TJ LTC Poděbrady

 

© LTC Poděbrady